Tour

Attracties Rijnland-Palts

Pin
Send
Share
Send


Rijnland-Palts (Duits Rijnland-Pfalz), (uitspraak (Inf). , het palatinaat. Rhoilond-Palz) - land in het zuidwestelijke deel van Duitsland. De hoofdstad is de stad Mainz.

Rijnland-Palts
het. Rheinland-Pfalz
vlag Wapenschild
49 ° 54′47 ″ s w. 7 ° 26′58 ″ c. d. H G I O L
land Duitsland
Adm. centrumMainz
De premierMalu Dreyer (SPD)
Geschiedenis en aardrijkskunde
Datum van oprichting30 augustus 1946
gebied19 854,06 km²
hoogte

0 m
TijdzoneUTC + 01: 00, in de zomer UTC + 02: 00
De bevolking
De bevolking4.084.844 (31 december 2018)
dichtheid202.05 mensen / km²
Digitale identificatiegegevens
ISO 3166-2-codeDE-RP
Officiële website
Wikimedia Commons mediabestanden

Waterbronnen Bewerken

Rijn, Moezel, Saarland en Lahn stromen door Rijnland-Palts. Naast grote rivieren zijn er ook een groot aantal kleinere rivieren - Nae, Sauer, Our, Glan, Sieg, Waldlauter, Wieslauter, Wiesbach-White Creek, Wiesbach, Otterbach ( Otterbach), Erlenbach, Michelsbach, Pfrimm, Hahnenbach, Simmerbach, Guldenbach, Elrbach, Ar (Ahrm, Prüm) Enz), Nims, Schwarzbach, Hornbach, Kyll, Dhron, Lieser, Alf, Wied, Selz, Nister ( Nister), Aar.

Het grootste Rijnland-Paltsmeer is het Laachmeer, vlakbij Koblenz.

Bergen Bewerken

Rijnland-Palts werd gevormd op 30 augustus 1946 in overeenstemming met order nr. 57 van de opperbevelhebber van de Franse bezettingsmacht, generaal Pierre Koenig, uit verschillende totaal verschillende delen - de Beierse Palts, de Pruisische provincies Koblenz en Trier, de vier districten van de voormalige Pruisische provincie Hessen-Nassau en de linkse vleugel Hessen. Deze associatie wordt weerspiegeld op het embleem van de aarde: het rode St. George kruis van Koblenz, de Palts gouden leeuw op een zwarte achtergrond en het wapen van Mainz in de vorm van een wiel. Op 30 augustus werd ook een gezamenlijke commissie gevormd om een ​​grondwet voor het land op te stellen. Op 17 november vonden de eerste indirecte verkiezingen voor het 'pre-parlement' van het land, bestaande uit 127 leden, plaats.

Op 2 december 1946 begonnen de onderhandelingen over de oprichting van de regering van Rijnland-Palts, geïnitieerd door Dr. Wilhelm Boden, president van de provincie Rijnland-Hessen-Nassau. De regering bestond uit 8 ministers en een premier. Onder de ministers behoorden er vijf tot de christen-democratische unie, twee tot de sociaal-democratische partij en een tot de communistische partij.

Op 25 april 1947 werd de door Adolf Süsterchen voorgestelde ontwerp-grondwet van de deelstaat Rijnland-Palts aangenomen. Op 18 mei werden de eerste landelijke parlementsverkiezingen gehouden onder de nieuwe grondwet van het land, waaraan 77,7% van de kiezers deelnam. In het eerste parlement waren de zetels als volgt verdeeld:

Christen-democratische Unie (CDU)48 plaatsen
Sociaal-democratische partij van Duitsland (SPD)34 plaatsen
Communistische Partij van Duitsland8 plaatsen
Liberal Democratic Party (LDP) *7 plaatsen
Social People's Union (SV) *4 plaatsen

* Op 11 december 1948 fuseerden de facties LDP en SV in de FDP-factie, de Vrije Democratische Partij van Duitsland.

De opening van de eerste parlementaire vergadering vond plaats op 4 juni in de grote hal van het stadhuis van Koblenz. Op 9 juli nam premier Wilhelm Boden ontslag. Peter Altmeyer werd tot nieuwe premier gekozen en behield zijn functie tot 19 mei 1969.

Wetgeving - Landtag Rijnland-Palts, gekozen door de bevolking, uitvoerend orgaan - Landregering van Rijnland-Palts (Landesregierung von rheinland-pfalz), gekozen door de Landtag, bestaande uit de premier van Rijnland-Palts (Ministerpräsidenten des Landes Rheinland-Pfalz) en de ministers van Rijnland-Palts, het grondwettelijk toezicht is het grondwettelijk hof van Rijnland-Palts (Verfassungsgerichtshof Rheinland-Pfalz), hogere rechtbanken - Pfalz Higher Land Court (Pfälzisches oberlandesgericht) en het Hooglandhof van Koblenz (Oberlandesgericht koblenz), de hoogste rechtbank voor bestuursrecht is de Hoge Administratieve Rechtbank van Rijnland-Palts.

Rijnland-Palts premiers
Wilhelm Boden2.12.1946-9.7.1947
Peter Altmeyer (CDU)9.7.1947-19.5.1969
Helmut Kohl (CDU)19.5.1969-2.12.1976
Bernhard Vogel (CDU)2.12.1976-8.12.1988
Karl-Ludwig Wagner (CDU)8.12.1988-21.5.1991
Rudolph Sharping (SPD)21.5.1991-15.10.1994
Kurt Beck (SPD)20.10.1994-16.1.2013
Malu Dreyer (SPD)vanaf 01.16.2013

Het grondgebied van Rijnland-Palts is verdeeld in districten (Duits: Landkreis) en niet-districts (gelijk aan de districten) steden (Duits: Kreisfreie Stadt). De districten zijn op hun beurt onderverdeeld in steden (Duitse Stadt) en gemeenschappen (Duitse Gemeinde), grote steden in lokale districten (Duitse Ortsbezirk).

Buurten en steden

  • Buurten (Landkreise):
  1. Ahrweiler, hij. Ahrweiler (AW)
  2. Altenkirchen, Duits Altenkirchen (AK)
  3. Alzey Worms, Duits Alzey-Worms (AZ)
  4. Bad Durkheim, Duits. Bad Dürkheim (DÜW)
  5. Bad Kreuznach, het. Bad Kreuznach (KH)
  6. Bernkastel-Wittlich, Duits. Bernkastel-Wittlich (WIL)
  7. Birkenfeld, Duits Birkenfeld (BIR)
  8. Cochem Zell, Duits. Cochem-Zell (COC)
  9. Donnersberg, Duits Donnersbergkreis (KIB)
  10. Eifel Bitburg-Prüm, Duits Eifelkreis Bitburg-Prüm (BIT)
  11. Germerskhaymnem. Germersheim (GER)
  12. Kaiserslautern, Duits. Kaiserslautern (KL)
  13. Kuzel, dom. Kusel (KUS)
  14. Mainz-Bingen, Duits Mainz-Bingen (MZ)
  15. Mayen-Koblenz, Duits Mayen-Koblenz (MYK)
  16. Neuwied, dom. Neuwied (NR)
  17. Rijn-Hunsruck, Duits Rhein-Hunsrück-Kreis (SIM)
  18. Rhine Lan, Duits Rhein-Lahn-Kreis (EMS)
  19. Rijnland-Palts, Duits Rhein-Pfalz-Kreis (LU)
  20. South Weinstrasse, Duits Südliche Weinstraße (SÜW)
  21. Zuidwest-Palts, Duits Südwestpfalz (PS)
  22. Trier Saarburg, Duits Trier-Saarburg (TR)
  23. Vulkaan, Duits. Vulkaneifel (DAU)
  24. Westerwald, Duits Westerwaldkreis (WW)
  • Steden gelijkgesteld aan regio's (Kreisfreie städte):
  1. Frankenthal, Duits. Frankenthal (Pfalz) (FT)
  2. Kaiserslautern, Duits. Kaiserslautern (KL)
  3. Koblenz, Duits. Koblenz (KO)
  4. Landau in der Pfalz, Duits Landau in der Pfalz (LD)
  5. Ludwigshafen, Duits Ludwigshafen am Rhein (LU)
  6. Mainz, Duits Mainz (MZ)
  7. Neustadt (Weinstrasse), Duits Neustadt an der Weinstraße (NW)
  8. Pirmasens, Duits. Pirmasens (PS)
  9. Speyer, Duits. Speyer (SP)
  10. Trier, Duits. Trier (TR)
  11. Wormen, dom. Wormen (WO)
  12. Zweibrucken, Duits. Zweibrücken (ZW)

Steden Bewerken

Steden met een bevolking van meer dan 20 duizend
vanaf 30 juni 2010
Mainz198,1landauer43,5
Ludwigshafen163,7Pirmasens40,6
Koblenz106,4Zweibrucken34,0
Trier104,4Idar Oberstein30,5
Kaiserslautern99,2Andernach29,6
wormen81,7Bad Neuenahr-Ahrweiler27,5
Neuwied64,5Bingen24,2
Neustadt52,9Ingelheim24,1
Speyer49,8Germersheim20,5
Frankenthal46,9
Bad Kreuznach43,8

Lokale overheid Bewerken

De representatieve organen van de districten zijn de Kreistag (Duitse Kreistag), bestaande uit de Landrat, die de vergadering leidt, en de leden van de Kreistag (Kreistagsmitglieder), gekozen door de bevolking volgens het proportionele systeem met een gesloten lijst. De uitvoerende macht in de regio wordt uitgeoefend door een landrat gekozen door de bevolking, districtscomités (Kreisausschuss), bestaande uit landrat, districtsassistenten (Kreisbeigeordneter) en leden van de districtscommissie gekozen door de Crestag, en districtsbesturen (Kreisvorstand), bestaande uit een landrat en districtsassistenten.

Vertegenwoordigende organen van steden - standaardStadtrat), bestaande uit de burgemeester (Oberbürgermeister), die de vergadering leidt, en de leden van de raad (Ratsmitglied), gekozen door de bevolking volgens het proportionele systeem met een gesloten lijst, wordt de uitvoerende macht in de stad uitgeoefend door de burgemeester gekozen door de bevolking en de stadsbesturen (Stadtvorstand), bestaande uit de burgemeester en assistenten (Beigeordneter).

Representatieve organen van gemeenschappen - hemaynderaty (Gemeinderat), bestaande uit een burgemeester (Bürgermeister), die de vergadering leidt, en de leden van de raad (Ratsmitglied), gekozen door de bevolking volgens het proportionele systeem met een gesloten lijst, wordt de uitvoerende macht in de gemeenschap uitgeoefend door de burgemeester, gekozen door de bevolking.

Representatieve organen van lokale districten - lokale raden (Ortsbeirat), uitvoerend - lokale ouderen (Ortsvorsteher).

Rijnland-Palts heeft partnerschappen met:

Eltz-kasteel

Het kasteel van Eltz, gelegen in een bos in de buurt van Koblenz, werd nooit veroverd en verslagen en is daarom het mooiste en meest bewaarde monument van Duitsland, dat de eigenaar heeft.

Het fort werd gebouwd in de XII eeuw op een rotshoogte van 70 meter. In de XVII eeuw werden de meeste kastelen in het Rijndal verwoest. Het fort van Eltz bleef ongeschonden dankzij de eigenaar Anton Eltz-Yuttingensky, die een hoge officiersrang in het leger had.

Nu is het kasteel eigendom van de familie Elz in de 33e generatie. De huidige eigenaar woont in Frankfurt en hij opende zijn kasteel voor het grote publiek. Hij bewaart en bewaart deze zorgvuldig door aan de 34e generatie.

Waardevol in het kasteel is een schatkamer, die ongeveer 500 kunstwerken (sieraden en verschillende nieuwsgierige voorwerpen) uit de 12e-19e eeuw bevat.

En welke bezienswaardigheden in Rijnland-Palts vond je leuk? Naast het fotogebied staan ​​pictogrammen, door erop te klikken waarop u deze of die plaats kunt evalueren.

Karmelietenklooster

Het Karmelietenklooster, gelegen in de Duitse stad Mainz, werd in 1270 gesticht door de monniken van de Katholieke Orde van de Karmelieten en is nog steeds actief. Gedurende vele eeuwen onderging het gebouw, gebouwd in de gotische stijl van witte baksteen, verschillende vernietiging, maar de monniken hebben het zorgvuldig gerestaureerd.

Nu kunnen toeristen een woongebouw met drie verdiepingen en een kerk uit 1350 zien met een karakteristieke spitse toren, strikte lijnen en hoge boogramen. Tijdens de Tweede Wereldoorlog werd het klooster zwaar beschadigd door bombardementen, maar werd het opnieuw opgebouwd. In de kerk van het Karmelietenklooster zie je oude bas-reliëfs en muurschilderingen uit de XIV eeuw, een altaar ingewijd in 1517 en vele andere middeleeuwse religieuze decoraties.

In de fotomodus kunt u de bezienswaardigheden in Rijnland-Palts alleen met foto's bekijken.

Cochem Castle

Het kasteel van Cochem staat majestueus op een klif van 100 meter. Aan welke kant van de stad Cochem je niet zou zijn, dit symbool van de stad zal overal zichtbaar zijn.

Het fort werd gebouwd in de 11e eeuw door het Palazzo Ezzo. Na verloop van tijd werd het kasteel het bezit van keizers. In de XIV eeuw werd het kasteel uitgebreid en versterkt, maar in de XVII eeuw werd het bezet door Franse troepen en opgeblazen. Ze vernietigden ook bijna volledig de stad Cochem. Het kasteel bleef in puin tot de 19e eeuw, tot het moment dat de Berlijnse koopman het kocht. Hij restaureerde het fort volgens het oorspronkelijke plan. Later werd het kasteel herbouwd in de destijds populaire gotische stijl. Een Berlijnse koopman gebruikte zijn kasteel als zomerverblijf.

Later verkocht hij het kasteel aan de Duitse regering (in 1942). Sinds 1978 werd het kasteel eigendom van Cochem. Tegenwoordig heeft het kasteel prachtige meubels in de stijl van de renaissance en barok, die de eigenaren zo zorgvuldig hebben geselecteerd.

Kathedraal van Trier

Trier Kathedraal van St. Peter is de oudste in Duitsland, het werd gesticht in 320 in opdracht van de grote keizer Constantijn. De hoogte is bijna 113 meter en de breedte is 41 meter, waardoor de tempel de grootste in de stad is. In 882 werd het kloostergebouw bijna volledig verwoest door de Noormannen en pas in 1196 herbouwd. Aanvankelijk werd het gebouw opgetrokken in romaanse stijl, maar aan het begin van de achttiende eeuw besloot de plaatselijke geestelijkheid er barokke elementen aan toe te voegen. In 1723 werd hier een altaar gemaakt, rijkelijk versierd met decoratief houtsnijwerk, evenals een prachtige altaarbarrière bedekt met reliëfs. In 1892-1911 verschenen nieuwe details in het interieur van de kathedraal en in 1974 werd hier een orgel geïnstalleerd.

Tegenwoordig is de kathedraal van Trier de opslagplaats van veel christelijke heiligdommen. In zijn crypte zijn de overblijfselen van St. Helena, de Chiton van de Heer is opgeslagen in het altaar, en in de sacristie is er een deel van de ketting, waaraan de apostel Petrus ooit was gebonden. De belangrijkste attracties van het klooster zijn de spijker en sandaal van St. Andrew de Eerste Roep, evenals de overblijfselen van de Heilige Bisschoppen van Trier.

De geschiedenis van het muzikale cabaretcafé Khan begon meer dan 30 jaar geleden. In een klein maar erg gezellig café klinkt dagelijkse muziek van het podium met livemuziek in verschillende muziekstijlen, van jazz tot volksmuziek, evenals cabaretvoorstellingen en humoristische uitvoeringen.

Cafe Khan is bekend ver buiten de stad en is een van de lokale bezienswaardigheden.

Overigens zijn er op het toneel van de instelling herhaaldelijk sterren van nationale en wereldschaal verschenen. Deze plek is perfect voor feesten, romantische dates en vriendelijke vergaderingen. Het is hier altijd gezellig en leuk.

Stolzenfels-kasteel

Stolzenfels Castle is een van de belangrijkste attracties van Koblenz. Het ligt tegenover de monding van de rivier de Lahn op de linkeroever van de Rijn. Sinds 2002 staat het paleis op de werelderfgoedlijst van UNESCO. De constructie werd gebouwd in 1242-1259 in opdracht van aartsbisschop Trier Arnold II. Tijdens de Dertigjarige Oorlog werd het kasteel actief gebruikt door alle strijdende partijen. In 1689 werd het paleis verwoest en stond het ongeveer 150 jaar in puin. In 1840 werd het gebouw gerestaureerd. Engelse neogotiek had grote invloed op zijn uiterlijk. Het interieur van het paleis werd erg rijk - alle kamers waren versierd met schilderijen en waardevol meubilair. Het meest indrukwekkend was de Ridderzaal, die nu een tentoonstelling van oud pantser herbergt.

In 1845 werd de wederopbouw en uitbreiding van het paleis gedeeltelijk stopgezet. Sinds 1847 wordt het gebruikt als huisvesting voor personeel. In 1849 werd een prachtige neogotische kapel gebouwd bij het kasteel. In 2011 werd de tentoonstelling Garden Show in het paleis gehouden, ter voorbereiding werd 16 miljoen euro uit de staatskas uitgegeven om het gebouw te repareren. Tegenwoordig trekt Stolzenfels veel toeristen die met hun eigen ogen van dit unieke architecturale monument willen genieten.

Ben je benieuwd hoe goed je de bezienswaardigheden van Rijnland-Palts kent?

Duits "Fort Knox" - een geheime bunker is een museum geworden

Begin november verscheen een nieuw museum in Duitsland - in de voormalige geheime bunker van de Bundesbank aan de Moezel. Volgens zijn privé-eigenaar zal het tot eind maart 2016 alleen open zijn voor groepsexcursies en vervolgens ook voor individuele bezoekers. Een paar jaar geleden bezocht een DW-correspondent deze faciliteit.

Bekijk de video: Donnerfluss onride Holiday Park 4K (Oktober 2020).

Pin
Send
Share
Send